اجازه تحصیل یا Study permit یک سند است که دولت کانادا آن را صادر می‌کند که اجازه می‌دهد اتباع خارجی در موسسات آموزشی تعیین‌شده (DLI) در کانادا تحصیل کنند.

توجه داشته باشید که اجازه تحصیل یا Study permit شما در کانادا، ویزای تحصیلی شما نیست. با در اختیار داشتن آن به تنهایی، اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. شما همچنین ممکن است به یک ویزای اقامت موقت یا مجوز سفر الکترونیک (eTA) نیز، نیاز داشته باشید.

اجازه تحصیل در کانادا معمولا طول مدت برنامه تحصیلی شما به اضافه ۹۰ روز را شامل می‌شود. این زمان اضافی به شما اجازه آماده شدن برای ترک کانادا یا ارائه درخواست اقامت را ارائه می‌دهد. اگر نمی‌توانید دوره تحصیلی خود را قبل از اعتبار اجازه تحصیل به اتمام برسانید، می‌بایست به عنوان یک دانشجو برای تمدید آن درخواست خود را ارسال کنید.

اگر زودتر از زمان معمول دوره خود را به اتمام برسانید، اعتبار اجازه تحصیل شما ۹۰ روز پس از اتمام دوره به پایان می‌رسد. اگر دانشگاه مورد نظر از شما بخواهد که برخی از دوره‌های آن را قبل از اخذ پذیرش در دوره اصلی، بردارید (پذیرش مشروط)، دولت کانادا اجازه تحصیل شما را برای مدت این دوره‌ها صادر می‌کند. هنگامی‌ که شما پذیرش دوره اصلی را اخذ کردید، می‌توانید درخواست اقامت خود را به عنوان دانشجو از داخل کانادا اعمال کنید.

آیا می‌توانید در حین تحصیل در کانادا برای تعطیلات به خانه برگردید؟

اگر می‌خواهید کانادا را در تعطیلات تحصیلی مانند تابستان، تعطیلات زمستانی یا … ترک کنید، ممکن است مجبور باشید هنگام برگشت به کانادا ثبت‌نام خود در یک دانشگاه کانادایی را اثبات کنید در این صورت:

  1. باید مطمئن شوید که ویزای شما اعتبار دارد
  2. مجوز سفر الکترونیک شما (eTA) نیز کماکان اعتبار دارد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *