در اینجا می‌تواند پاسخ ما به پرسش‌هایی که مرتبا از ما پرسیده می‌شوند را بخوانید. در اینجا لیستی از پرتکرارترین پرسش‌هایی که کاربران از کارشناسان شینو می‌پرسند آورده شده است. این صفحه به تناوب به‌روزرسانی می‌شود و جدیدترین پرسش‌های پرتکرار به آن اضافه می‌شوند.

سوالات متداول مهاجرت به هند

در حال حاضر امکان تحصیل در رشته داروسازی در هند وجود دارد.

بستگی به دانشگاه دارد که مدرک زبان داشته باشید یا نه، برای اطلاع بیشتر با مشاوران شینو تماس بگیرید.

بله، تحصیل در هند به زبان انگلیسی هم ممکن هست.

از روز درخواست اخذ ویزا، حدودا یک ماه زمان می‌برد.

بله، البته بستگی به مقطع تحصیلی دارد.

بله، اگر دانشگاه در لیست وزارت علوم یا وزارت بهداشت باشد.

براي مقطع كارشناسی صرفا دارا بودن ديپلم ۱۲ سال، براي كارشناسي ارشد صرفا مدرک كارشناسي آشنايی کم به زبان انگليسی و شرايط سني (تا ۴۰ سال) نیز می‌باشد.

سوالات متداول مهاجرت به آلمان

برای رشته‌های مربوط به پزشکی C1 و برای سایر رشته‌ها B2

خیر، اما احتمال ریجکت شدن افراد بالای ۳۰ سال بیشتر است.

بله، البته شرایط استثنایی ممکن است وجود داشته باشد. برای مثال برنامه نویسان که به اقتضای کارشان نیاز به آشنایی با زبان آلمانی ندارند.

خیر، متقاضیان باید ابتدا دوره کالج را بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

بله، در مقطع ارشد و دکتری امکان پذیر می‌باشد.

در برخی موارد بله؛ اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود تاییدیه زاب را دریافت نمایید.

بله، تنها هزینه‌های جانبی مانند بیمه را باید پرداخت کنید.

بله، تنها در صورتی که زبان رشته تحصیلی شما انگلیسی باشد یا کارفرما از شما آیلتس بخواهد.

سوالات متداول مهاجرت به فرانسه

هزینه‌ی تحصیل به زبان فرانسه دراین کشور به صورت نیمه رایگان می‌باشد به طوری که شما مبلغی بابت واحدهای درسی خود پرداخت نمی­‌کنید و هزینه‌های استفاده از امکانات دانشگاه مثل کتابخانه و همچنین ثبت نام دانشگاه و مخارج زندگی خود را می­‌پردازید.

هزینه‌های دوره زبان و زندگی کاملا بستگی به شهری که انتخاب می­‌کنید دارد. به طور مثال در شهرهای مرزی فرانسه مبالغ دوره کم تر است ولی به مراتب سطح کیفی زندگی، فرصت‌های شغلی، امنیت و … پایین تر از شهرهایی مثل پاریس، لیون یا نانت خواهد بود. هزینه دوره‌های زبان از حدود ۲۰۰۰ یورو شروع می‌شود. در مورد هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی هر فرد متفاوت است. یعنی این مورد به خود شما بستگی دارد که در شهری  مثل پاریس ساکن شوید و ماهانه ۱۲۰۰ یورو هزینه کنید یا در شهرهایی مثل لیون یا نانت با هزینه ماهانه حدوداً ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو.

شما محدودیتی برای انتخاب شهر نخواهید داشت چرا که با داشتن بیش از ۱۷ نمایندگی رسمی از موسسات آموزشی و تحصیلی رسمی  فرانسه، هر کجای این کشور را مد نظر داشته باشید، راه ما برای اقدام و اخذ پذیرش هموارتر خواهد بود و نهایتاً به بودجه شما بستگی دارد. شما می‌توانید شهری مثل پاریس را با توجه به هزینه‌ها انتخاب کنید یا شهری مثل لیون را که از لحاظ هزینه‌ها مقرون به صرفه تر است، در چند سال اخیر به عنوان بهترین مقصد دانشجویی انتخاب شده و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و ضمن داشتن فرصت‌های شغلی بسیار زیاد، از لحاظ کیفیت زندگی، امنیت، تحصیل و … در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

دوره‌های زبان حداقل ۷ ماهه و حد اکثر ۱۱ ماهه هستند.

اگر شما قصد دارید مستقیماً برای دانشگاه اقدام کنید بله باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید؛ ولی اگر از طریق دوره‌های زبان اقدام کنید خیر نیازی به ارائه مدرک زبان رسمی نخواهید داشت.

خیر محدودیت سنی وجود ندارد ولی بهتر است شما حداکثر قبل از ۳۲ سالگی اقدام کنید. در غیر این صورت ریسک ویزای شما بالا رفته و شانس اخذ ویزا کاهش میابد.

بله امکان کار در حین تحصیل برای شما فراهم است. به خاطر داشته باشید که شما برای کار همزمان با تحصیل محدودیت زمانی دارید و اجازه کار تمام وقت برای شما وجود ندارد. این محدودیت اجازه ۱۰ الی ۲۰ ساعت کار در هفته به شما می‌دهد.

معدل مورد نیاز شما برای تحصیل در رشته‌های پزشکی حداقل ۱۷ می­‌باشد.

به طور کلی به تمامی مدارک شناسایی، تحصیلی، شغلی و گواهینامه‌های شما در زمینه‌های مختلف احتیاج است.

زمان شروع ترم‌ها مهر و بهمن هر سال می‌باشد. در واقع آغاز ترم‌های تحصیلی در کشور فرانسه معمولا بدین شرح است که ترم اول از اواسط سپتامبر تا اوایل اکتبر یعنی همزمان با ماه‌های شهریور و مهر شروع می‌شود. ترم دوم نیز پس از تعطیلات سال نوی میلادی آغاز می‌گردد.

بله، اما این روش رایگان نیست و شهریه آن حدوداً از ۱۰۰۰۰ یورو شروع می­‌شود.

از زمان شروع و سابمیت پرونده شما تا تاریخ شروع کلاس ها و دوره باید سه ماه فاصله باشد.

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

با توجه به ریسک بسیار بالا و ریجکت شدن ویزا، پیشنهاد نمی‌گردد.

بله، اما شانس صدور ویزا خیلی پایین خواهد بود.

خیر، به طور میانگین سالیانه ۱۵ هزار دلار کانادا هزینه تحصیل در مراکز آموزشی کانادا است.

بله. اجازه کار برای دانشجویان حداکثر ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد، اما برای همراه وی در هیچ محدودیت زمانی وجود نداشته و می‌تواند تا سقف ۴۰ ساعت در هفته (معادل یک شهروند کانادایی) کار کند.

خیر، جهت اثبات داشتن دانش زبان ملزم به اخذ مدرک و درج در پرونده هستید.

در استان کبک بله، اما در بقیه استان‌ها دانش زبان فرانسوی الزامی نبوده اما یک امتیاز بسیار موثر می‌باشد.

بله، در غیر این صورت شانس دریافت ویزا و کار بسیار پایین است.