منگلور، که به طور رسمی به عنوان منگالورو شناخته می‌شود، شهر بندری اصلی دولت هند در کارناتاکا است. این شهر در حدود ۳۵۲ کیلومتری غرب از پایتخت ایالت ( بنگلور)، بین دریای عرب و فلات غربی واقع شده است. منگلور پس از شهر بنگلور دومین شهر بزرگ در ایالت کارناتاکا است. این تنها شهر در کارناتاکا است که تمام وسایل حمل و نقل هوایی، جاده، ریلی و دریا را در میان ۵ شهر بزرگ دیگر در هند داراست. همچنین به عنوان دروازه کارناتاکا شناخته می‌شود. منگالور دومین مقصد کسب و کار در کارناتاکا پس از بنگلور و سیزدهمین شهر برتر در هند است. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری در سال ۲۰۱۱ حدود ۸۴۱/۶۲۳ نفر برآورد شده بود.

دانشگاه منگلور از دانشگاه‌های عمومی و مهم این شهر می‌باشد. همچنین قابل ذکر است که یکی از شعبات دانشگاه مانیپال در این شهر واقع شده است.

Mangalore University
این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع دیپلم تا دکترا را به متقاضیان ارائه می‌دهد. پردیس دانشگاه منگور، منگالاگتری نام دارد که بر روی یک تپه مشرف به دریای عرب و در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر ساحلی منگلور واقع شده است.
این دانشگاه اولین دانشگاه ارائه دهنده رشته‌های مدیریت هتلداری، طراحی لباس، توسعه منابع انسانی و … در مقطع کارشناسی بوده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *