آیا دهلی نو همان دهلی است؟ باید بگوییم که خیر، اینطور نیست و بین این دو شهر تفاوت‌هایی وجود دارد.
دهلی نو پایتخت کشور هند است و یکی از بخش‌های دهلی به شمار میاید. می‌گویند، پایتخت کشور هند است و یکی از بخش‌های دهلی (New Delhi) دهلی نو که در زبان انگلیسی به آن نیو دهلی به شمار میاید. همچنین این شهر مقر اصلی حکومت، ادارات سیاسی و دولتی هند می‌باشد. دهلی نو در اوایل قرن بیستم شکل گرفته است. تا پیش از استعمار انگلیس در هند پایتخت این کشور شهر کلکته بود و این شهر برای سال ها مقر اصلی حکومت و دولت بوده اما پس از آزادسازی هند و استقلال این کشور تصمیم بر این شد که پایتخت هند از کلکته به شهری حوالی دهلی انتقال داده شود.
به همین دلیل منطقه‌ای ویژه به اسم دهلی نو ساخته شد تا پایتخت سیاسی و اداری هندوستان شود. سر ادوین لوتینز و سر هربرت بیکر معمارانی بودند که طراحی شهر جدید دهلی را بر عهده گرفتند. این شهر از جمله مهمترین شهرهای دانشگاهی هندوستان می باشد.

دانشگاه‌های معروف دهلی نو

  1. University of Delhi
  2. Jamia Millia Islamia
  3. All Indian Institute of Medical Science
  4. Indian Institute of Technology
  5. Jamia Hamdard
  6. Jawaharlal Nehru Institute

ما مهاجرت به هند را به دو روش انجام می‌دهیم: مهاجرت تحصیلی و مهاجرت توریستی
مهاجرت تحصیلی به هند از جمله مواردیست که شاید بخاطر هزینه تحصیل ارزان در بین دیگر کشورها و همچنین نزدیکی به کشور ایران همواره به عنوان یکی از گزینه‌های مد نظر در امر مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می‌گیرد. کشور هند دارای جمعیت میلیاردی است که همراه با کشور چین بیشترین سهم از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. این کشور با وجود تنوع فرهنگی و قومیتی، به کشور چند ملیتی و دموکراسی ترین کشور دنیا معروف شده است. همچنین مردم هند به ساده و بی آلایش بودن، دارای سبک زندگی ساده و افرادی شاد معروف هستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *