جدول مطالب

چرا ویزای کاری کانادا بگیریم؟

ویزای کاری کانادا به دلیل دارا بودن روش‌های متعدد و شرایط مختلف برای هر استان، بحثی تخصصی و حساس می‌باشد. موسسه شیوه نوین (شینو) آماده خدمات رسانی در زمینه مهاجرت کاری کانادا می‌باشد. کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد داده و از صفر تا صد پروسه انجام کار با شما خواهند بود. برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان کامل و دقیق تر با ما تماس بگیرید.

کانادا یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت است چرا که هرساله تعداد بسیار زیادی از مهاجران وارد مرز کانادا شده و در آن اقامت می‌کنند. بازار کار کانادا وضعیتی عالی داشته و کار و زندگی در کانادا مزایای فراوانی دارد. کار در کانادا گزینه جذابی برای بسیاری از کارگران ماهر خارجی از سراسر جهان است. هر ساله نزدیک به ۲۰۰۰۰۰ کارگر ماهر خارجی برای دریافت مجوزهای کار موقت کانادا وارد این کشور می‌شوند.

اگر شهروند کانادا نیستید و یا دارای اقامت دائم کانادا نمی‌باشید، برای کار در کانادا نیاز به مجوز کار یا work permit دارید. به طور کلی شما باید قبل از ورود به خاک کانادا از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا یا دفتر ویزای کانادا درخواست اجازه کار کنید.

اخذ ویزای کاری کانادا روش‌های زیادی دارد که معروف ترین آنها اکسپرس اینتری، اسکیلد ورکر و نامزد اقامت استانی می‌باشند. اکسپرس اینتری کانادا سریع‌ترین راه مهاجرت کاری کانادا می‌باشد که در آن متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و… امتیازبندی می‌شوند و افرادی که امتیازهای بالایی داشته باشند به کانادا دعوت می‌شوند.

اگر فردی جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کانادا داشته باشد، امتیاز بالاتری دارد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کانادا به وسیله اکسپرس اینتری می‌شوند، اقامت دائم کانادا را نیز اخذ می‌کنند. در غیر این صورت افراد معمولا بعد از ۳ الی ۵ سال کار در کانادا و پرداخت مالیات، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا (PR) اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

  • داشتن سن مناسب(ترجیحا زیر ۴۰ سال)
  • داشتن حداقل مدرک لیسانس مرتبط
  • داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری مرتبط
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

حقوق و دستمزد در کانادا

از ژانویه ۲۰۲۰، متوسط حقوق كانادا برای كارمندان در سراسر كشور ۱۰۵۰.۵۹ دلار در هفته بود. این بدان معناست كه متوسط حقوق و دستمزد سالانه كارمندان تمام وقت كمی بیش از ۵۴۶۳۰ دلار در سال است. روند سالانه حقوق و دستمزد مثبت است و بیشتر کارگران کانادایی درآمد بیشتری نسبت به سال قبل دارند.

اکسپرس اینتری کانادا

از سال ۲۰۱۵ تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) دارای سیستم الکترونیکی جدیدی به نام Express Entry برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم تحت برخی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی است. سیستم Express Entry اولین گام برای مهاجرت به کانادا تحت این برنامه ها است. داوطلبان احتمالی می‌توانند پروفایل Express Entry را در هر زمان تکمیل کنند.

به خاطر داشته باشید که هیچ مهلتی برای تکمیل مشخصات وجود ندارد و هیچ محدودیتی در مورد تعداد داوطلبانی که در این گروه پذیرفته می‌شوند وجود ندارد. هرکسی که در استخر Express Entry پذیرفته شود می‌تواند دعوتنامه درخواست اقامت دائم را دریافت کند.

اخذ ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا

برنامه نامزد اقامت استانی کانادا

برنامه‌های نامزد استانی کانادا (PNP) راهی در جهت اقامت دائم کانادا برای افرادی که مایل به مهاجرت به یک استان یا قلمرو خاص کانادا هستند، ارائه می‌دهد. هر استان کانادایی، PNP خاص خود را طراحی می‌کند که برای تأمین نیازهای خاص اقتصادی و جمعیتی آن طراحی شده است. دولت فدرال کانادا هر ساله تعداد دعوتنامه‌های نامزدهای PNP را افزایش می‌دهد. این برنامه‌ها سریعترین مسیر رشد مهاجرت اقتصادی در کانادا هستند.

هر استان، به استثنای کبک، چندین جریان PNP را اجرا می‌کند. این جریان‌ها توسط هر استان برای دستیابی به اهداف منحصر به فرد مهاجرتی خود طراحی شده‌اند، بنابراین معیارهای واجد شرایط بودن و روش های درخواست متفاوت است. با این حال، PNP ها یک گزینه محبوب هستند زیرا می‌توانند سریعترین مسیر برای اقامت دائم کانادا باشند.

کلیه تصمیمات مربوط به ویزای کاری کانادا باید در سطح ملی توسط دولت فدرال تأیید شود، بنابراین استان‌های کانادا نمی‌توانند به تنهایی وضعیت اقامت دائم را تأیید کنند. به همین دلیل برنامه‌های استانی به عنوان برنامه‌های نامزد اقامت استانی در نظر گرفته می‌شوند.

کارگر ماهر فدرال کانادا

برنامه Federal Skilled Worker (FSW) یکی از سه برنامه موجود در سیستم Express Entry کانادا برای پردازش درخواست‌های اقامت دائم است. همه برنامه‌های Express Entry بسیار رقابتی هستند و از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) برای رتبه بندی نامزدها استفاده می‌کنند.