جدول مطالب

ویزای کاری و یا مهاجرت کاری چیست؟

ویزا یک مجوز رسمی است که به شما اجازه می‌دهد برای مدت زمان مشخصی در یک کشور خارجی سفر، کار یا تحصیل کنید. هر فردی که خواهد در کشور دیگری مشغول به کار شود، به ویزای کاری آن کشور نیاز دارد.

کشور مقصد، ویزای اجازه کار کوتاه مدت را بر اساس درخواست شما صادر می‌کند. در موارد دیگر، مانند استخدام طولانی مدت، کارفرمایان خارجی از طرف شما برای ویزا اقدام کنند.

کار دانشجویی از جمله نمونه مثال‌های اخذ ویزای کار کوتاه مدت است که می‌تواند به طور قانونی به دانشجویان برای تشکیل یک رزومه رسمی کمک کند. بسته به مقررات کشور میزبان، کارآموزی بدون حقوق و مزایای داوطلب ممکن است نیاز به مجوز کار داشته باشد یا خیر.

برای اخذ ویزای کاری چه اطلاعاتی باید داشته باشیم؟

 • برای دریافت ویزا به پاسپورت نیاز است.
 • حتی اگر یک کارآموزی بدون حقوق یا داوطلبانه داشته باشید، ممکن است همچنان به ویزای کار نیاز داشته باشید.
 • انواع دیگری از ویزاها شامل: ویزای دانشجویی، ویزای کار داوطلبانه، ویزای کارآموزی و ویزای تحقیقاتی نیز وجود دارد.
 • برخی از کشورها ویزاهای خاصی برای کار دارند. تحقیق کنید تا مطمئن شوید که برای مورد صحیح درخواست می‌دهید.
 • ممکن است برای یک ویزا به مجوز خاصی نیاز باشد.
 • دریافت ویزای کاری معمولا بیشتر طول می‌کشد و نسبت به سایر انواع ویزا به مدارک بیشتری نیاز دارد.
 • اگر ویزای مناسبی نداشته باشید، ممکن است در مرز دیپورت شوید.
 • تقریبا همیشه نیاز به ارائه نامه‌ای از برنامه خود، کارفرما یا سازمان میزبان خود برای دریافت ویزای مورد نظر دارید.
 • برای اخذ مشاوره در زمینه اخذ ویزای کار برنامه کامل بخواهید.

روند معمولی برای اخذ ویزای کار چگونه است؟

فرآیند درخواست ویزای کار بسته به ملیت و مقصد شما متفاوت است، اما معمولا ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. بسته به مقصدتان، ممکن است نیاز به اثبات اقامت نیز داشته باشید. اگر قصد دارید در خارج از کشور کار کنید، باید جستجوی کاملی انجام دهید.

می‌توانید با تماس با کنسولگری یا سفارت کشوری که قصد دارید در آن کار کنید دریابید که دقیقا به چه چیزی نیاز دارید. معمولا این اطلاعات را می‌توان به صورت آنلاین به دست آورد. اگر قبلا یک پیشنهاد شغلی داشته‌اید، کارفرمای شما ممکن است بتواند از طرف شما مدارک را ارسال کند.

درخواست‌های آنلاین یکی از ساده ترین راه‌ها برای دریافت ویزای کار است. بسیاری از خدمات ویزا برنامه‌های کاربردی گام به گام، پشتیبانی تخصصی eVisa و ویزاهایی که مستقیما به شما تحویل داده می‌شوند را ارائه می‌دهند. همانطور که متوجه شدید، دریافت ویزای کار تا حد زیادی به کشور مقصد شما بستگی دارد. پس برای تقویت روحیه خود، کشورهایی را که دریافت ویزای کاری در آنها آسان است، انتخاب کنید!

مطمئن ترین راه برای تضمین ویزا این است که آن را از طریق کارفرما انجام دهید. اکثر کشورها تا زمانی که یک شرکت از شما حمایت مالی می‌کند، راه‌هایی برای مجوز کار یا اقامت دارند. اما اگر خود اشتغال هستید یا بدون حمایت شرکتی که این حمایت را انجام دهد، باید از چندین مرحله دیگر عبور کنید.

همانطور که پیشتر گفتیم، مجوز کار یا ویزای کار که اجازه کار در یک کشور خارجی است در مناطق مختلف جهان متفاوت است. بر این اساس لیستی از پرطرفدار ترین مقاصد ویزای کاری را از اقصی نقاط جهان انتخاب کرده‌ایم تا با معرفی اجمال از آن در انتخاب بهتر به شما کمک کنیم.

شرایط اخذ ویزای کاری اتحادیه اروپا

در حال حاضر، هر کشور اتحادیه اروپا فرآیند متفاوتی برای اعطای مجوز کار به اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا دارد. برای این موضوع، کمیسیون اروپا در سال ۱۹۹۹ کار خود را بر روی توسعه فرآیندی در سراسر اتحادیه اروپا برای ورود اتباع غیر اتحادیه اروپا به نیروی کار آغاز کرد. در اکتبر ۲۰۰۷، آنها پیشنهادی را برای معرفی مجوز کار، مشابه برنامه کارت سبز (Green Card) آمریکا به نام “کارت آبی” (Blue Card) به تصویب رساندند.

این برنامه مشابه برنامه مهاجران با مهارت بالا در بریتانیا است، با این تفاوت که قبل از مهاجرت به یک قرارداد کاری نیاز دارد. پس از دو سال اقامت در کشور اول، مهاجر مجاز به مهاجرت و کار در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا خواهد بود و می‌تواند تعداد سال‌هایی را که در اتحادیه اروپا سپری کرده است، جمع آوری کند. این کارت جدید مجوزهای کار را در سراسر اتحادیه اروپا لغو و بر بروکسل به عنوان مرکز صدور مجوزهای کار تمرکز می‌کند.

ویزای کاری و شرایط کار در اروپا
اخذ ویزای کاری اتحادیه اروپا

ویزای کاری بلژیک

صدور مجوزهای کار در بلژیک تا حدی با انتقال قوانین اتحادیه اروپا، به ویژه اصل جابجایی آزاد نیروی کار و تا حدی توسط مقررات خاص بلژیک کنترل می‌شود. سه نوع مجوز کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا وجود دارد:

 • نوع C برای دانشجویان (دلایل ارتباطی – خانوادگی و بشر دوستانه)
 • نوع B برای دسته‌های خاص کار (بیشتر در زمینه آموزش و اعزام کارگران)
 • نوع A که در صورت صدور مکرر مجوز نوع B داده می‌شود

مهاجرت کاری به جمهوری چک

صدور مجوز کار در جمهوری چک توسط سه منبع اصلی اداره می‌شود:

 • قانون کار، قانون شماره 435/2004 Coll.
 • در مورد استخدام و قانون شماره 326/1999 Coll.
 • در مورد اقامت اتباع خارجی. بسته به ملیت، حقوق و تعهدات مختلفی وجود دارد.

اخذ ویزای کاری به کشور انگلستان

هفت راه استاندارد برای درخواست مجوز کار در بریتانیا وجود دارد:

 1. ترکیب تجاری و بازرگانی
 2. ترکیب آموزشی و تجربه کاری
 3. ترکیب ورزشی و سرگرم کننده‌ها
 4. دوره‌های کارآموزی دانشجویی
 5. GATS
 6. ویزای بستگان
 7. طرح‌های مبتنی بر نواحی

همه درخواست‌ها دارنده مجوز کار را متعهد می‌کند، کشوری را که مجوز کار در آنجا صادر شده است، هر سه ماه یک بار تحت قوانین مجوز کار، ترک کند. هزینه خروج از فرودگاه برای هر نفر ۶۴ پوند است و برای خروج از کشور باید پس از ۲۴ ساعت یا یک روز کاری به فرودگاه بازگردید. اگر در فرودگاه بمانید، هزینه برای هر نفر ۳۵ پوند است و باید پس از ۲۴ ساعت یا یک روز کاری استقرار در فرودگاه کشور را ترک کنید. هر یک از این موارد شامل فرآیند درخواست خاص خود است و به طور کلی به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای بریتانیایی نیاز دارد.

ویزای کار انگلستان گزینه ویزای طولانی مدت را امکان پذیر می‌کند که ممکن است منجر به اقامت دائم شود. به همراه اروپا، دسته بندی‌های مختلف ویزای کار بریتانیا دروازه‌ای را برای هزاران متقاضی که به دنبال تجربه زندگی اروپایی هستند، ارائه می‌دهد. با این حال سیستم مجوز کار انگلستان در حال حاضر با یک سیستم مهاجرتی جدید امتیاز دهی جایگزین شده است.

مراحل درخواست ویزای کاری

 از ۶ آوریل ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کوید ۱۹ (کرونا)، درخواست مجوزهای کار برای استخدام کارمندان خارجی باید به صورت آنلاین در یک پورتال اختصاصی انجام شود:

 • درخواست آنلاین برای مجوز کار و ویزای کاری در پورتال اختصاصی
 • تأیید از طریق ایمیل مبنی بر ارسال درخواست
 • در صورت صدور مجوز کار کارفرما و کارمند خارجی آن را از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد.
 • کارمند آینده باید مجوز کار را به درخواست ویزا و/یا اجازه اقامت خود پیوست کند.
مراحل درخواست ویزای کاری

شرایط مهاجرت کاری به کشور فرانسه

روش دریافت مجوز کار کاملا مفصل است زیرا متقاضی باید ثابت کند که هیچ کارجوی فرانسوی برای این موقعیت مناسب نبوده است.
با این حال روال کار از این قرار است:

استخدام کارمند خارجی فاقد ویزا یا اجازه اقامت که اجازه کار با حقوق را می‌دهد، نیازمند مجوز کار خاص است. ارسال درخواست برای مجوز کار به عهده کارفرماست، چه در فرانسه باشد و چه در خارج از کشور. شرکت مورد نظر باید درخواست مجوز کار را حداقل سه ماه قبل از شروع کار کارمند ارسال کند.

قبل از ارسال درخواست، کارفرما باید تلاش کرده باشد تا با کمک سازمان‌های دولتی (مانند Apec و Pôle Emploi) یا سازمان‌های خصوصی، نامزدی را در بازار کار فرانسه پیدا کند. دریافت مجوز کار، اتباع خارجی را از الزام برای درخواست ویزای اجازه ورود به فرانسه و اجازه اقامتی که حق اقامت بیش از سه ماه اعطا می‌کند معاف نمی‌کند. شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس از رفت و آمد آزاد در قلمرو اروپا بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند در فرانسه مستقر شده و کار کنند.

ویزای کاری کشور روسیه

طبق برآورد سرویس مهاجرت فدرال روسیه، امروزه در روسیه ۵ میلیون شهروند خارجی شاغل هستند. شهروندان خارجی برای کار در روسیه باید ویزای کار داشته باشند. برای شهروندان خارجی که بدون ویزا وارد می‌شوند یک روش ساده وجود دارد. مدت اقامت موقت برای آنها ۹۰ روز است، اما می‌تواند تا یک سال از تاریخ ورود تمدید شود. یعنی یک خارجی می‌تواند تا ۹۰ روز مجوز کار بگیرد و بعد از اتمام کار، آن را تمدید کند.
مجوز کار به چند دسته تقسیم می‌شود:

 • متخصصان واجد شرایط بر اساس حرفه یا تخصص موجود خود استخدام می‌شوند که در لیست تایید شده حرفه‌ها گنجانده شده است.
 • متخصصان واجد شرایطی که مطابق با مفاد ماده ۱۳ قانون فدرال در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی در فدراسیون روسیه به فعالیت‌های کاری اشتغال دارند.

مهاجرت کاری به اوکراین

اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت پس از اخذ مجوز مناسب می‌توانند در اوکراین مشغول به کار شوند. این الزامات توسط ماده ۴۲ قانون اساسی اوکراین در مورد استخدام ایجاد شده است. اداره کار دولتی اوکراین مرجع اصلی صدور مجوز کار است.
در اوکراین برای موارد زیر نیازی به اخذ مجوز کار ندارید:

 • خارجی‌هایی که دارای مجوز اقامت در اوکراین هستند.
 • پناهندگان و خارجی‌هایی که اجازه مهاجرت به اوکراین را دارند.
 • خارجی‌هایی که نیازمند حمایت اضافی هستند یا موقتا از آن‌ها حمایت می‌شود.
 • نمایندگان ناوگان دریایی و خطوط هوایی که به این شرکت‌ها در خاک اوکراین خدمات رسانی می‌کنند.
 • کارمندان رسانه‌های خارجی که مجوز کار در اوکراین را دارند، و ورزشکاران حرفه‌ای و هنرمندان برای کار در اوکراین
 • کارگران خدمات اضطراری برای کارهای فوری و کارمندان نمایندگی (شعبه) خارجی که طبق روال تعیین شده توسط قانون در خاک اوکراین ثبت شده‌اند.
 • مبلغان مذهبی که قرار است به طور موقت برای فعالیت‌های دینی اقامت کنند. و خارجی هایی که برای شرکت در اجرای پروژه‌های فنی بین المللی وارد اوکراین شده‌اند.
 • خارجی‌هایی که برای انجام فعالیت‌های آموزشی و یا علمی در موسسات آموزش عالی وارد اوکراین شده‌اند.
 • سایر خارجی‌ها در مواردی که توسط قوانین و معاهدات بین المللی اوکراین ارائه شده است.
 • اخذ مجوز کار در اوکراین یکی از اصول اولیه اخذ اجازه اقامت است.

شرایط و روند مهاجرت کاری به کشور آمریکا

به طور کلی، ایالات متحده نیازی به مجوز کار برای شهروندان بزرگسال ندارد. با این حال، برخی از اتباع بیگانه ملزم به داشتن مجوز استخدام از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و وزارت امنیت داخلی (DHS) هستند. دولت فدرال ایالات متحده برای استخدام یک خردسال نیاز به مجوز کار یا گواهی سن ندارد.

در برخی از ایالت‌ها مثل نیوجرسی، مجوز فقط برای افراد زیر ۱۴ و ۱۵ سال مورد نیاز است، در حالی که برخی دیگر مانند ماساچوست، حداقل در تئوری، به مجوز کار برای همه افراد زیر سن قانونی تا رسیدن به ۱۸ سالگی نیازمند گواهی‌ست هستند.
مجوزها معمولا از طریق مدرسه‌ای صادر می‌شود که فرد خردسال در آن تحصیل می‌کند و معمولا حداقل مشروط به ثبت نام در دبیرستان با حضور منظم (بدون غیبت غیر موجه، تأخیر یا فرار از مدرسه) است.

اخذ ویزای کاری آمریکا
مهاجرت کاری به کشور آمریکا

در برخی از ایالت‌ها مانند نیویورک و ایندیانا، دانش‌آموزان دبیرستانی مشاغل پاره وقت را برای کسب معدل مشخصی نیاز دارند. افراد زیر سن قانونی که مشغول به کار هستند معمولا از نظر تعداد ساعات کار در هر روز یا هفته و همچنین نوع مشاغلی که ممکن است داشته باشند محدود می‌شوند.

فرم I-766 (سند مجوز اشتغال) یا کارت EAD، که معمولا به عنوان مجوز کار شناخته می‌شود، سندی است که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) که مجوز اشتغال موقت را صادر می‌کند برای افراد غیر شهروند در این کشور ارائه می‌شود. در حال حاضر فرم I-766 در قالب یک کارت با اندازه کارت اعتباری با ویژگی‌های امنیتی متعدد صادر می‌شود. این کارت حاوی برخی از اطلاعات اولیه در مورد مهاجر اعم از نام، تاریخ تولد، جنسیت، دسته بندی مهاجرت، کشور محل تولد، عکس، شماره ثبت مهاجر، شماره کارت، شرایط و ضوابط محدود کننده و تاریخ اعتبار می‌باشد. توجه داشته باشید که این کارت را با گرین کارت اشتباه نگیرید.

چه کسانی واجد شرایط کار در ایالات متحده هستند؟

 • پناهندگان، همسر و فرزندانشان
 • شهروندان یا اتباع کشورهایی که در دسته بندی‌های خاصی قرار می‌گیرند.
 • دانشجویان خارجی و دارندگان ویزای کار و سفر تابستانی j-1
 • همسران بازدیدکنندگانی که تبادل فرهنگی انجام می‌دهند.
 • وابستگان واجد شرایط کارمندان مأموریت‌های دیپلماتیک، سازمان‌های بین المللی یا ناتو
 • برخی افراد غیر مهاجر اشتغال محور با اعمال برخی محدودیت‌های خاص
 • برخی از افراد غیر مهاجر مبتنی بر خانواده و افراد در دسته‌های تعیین وضعیت

چه کسانی واجد شرایط کار در ایالات متحده نیستند؟

 • افراد تابعه چهل کشور معاف از ویزای آمریکا (VWP)
 • بازدیدکنندگانی B-2 که برای تفریح آمده‌اند
 • ترانزیت مسافران از طریق بندر ورودی ایالات متحده
 • کارگران غیر مهاجر موقت که توسط سازمان‌های حامی استخدام می‌شوند
 • دانشجوی خارجی دارای وضعیت دانشجوی غیر مهاجر F-1، با محدودیت‌های ساعت کاری مشخص
 • بازدیدکننده تبادلی استخدام شده توسط سازمان‌های حامی و خدمه کشتی یا هواپیماها

پیشنهاد مطالعه: اخذ ویزای کاری آلمان

ویزای کاری ترکیه

مهاجرت به ترکیه توسط اداره کل مدیریت مهاجرت تحت نظارت وزارت کشور تنظیم می‌شود. در حالی که مجوزهای کار توسط اداره کل مهاجرت کار زیر نظر وزارت کار و تامین اجتماعی ارائه می­‌شود. تمامی درخواست­‌ها برای هر دو مجوز اقامت و اجازه کار از طریق پورتال‌­های دولتی آنلاین انجام می­‌شود. درخواست اجازه اقامت از طریق (E-Residence) انجام می‌شود، در حالی که درخواست مجوز کار ترکیه از طریق دولت الکترونیکی ترکیه (e-Devlet) انجام می‌شود.

در سال‌های اخیر، اقتصاد ترکیه برای حفظ رشد سریع خود تلاش کرده است، اما همچنان پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۱ رشد ۵.۷ درصدی داشته باشد. چالش‌های اصلی و بازدارنده این کشور مربوط به مشارکت اندک نیروی کار زنان، کمبود مهارت، قوانین سختگیرانه استخدام و جلوگیری از ایفای نقش‌های کلیدی توسط کارگران واجد شرایط خارجی است.

نرخ بیکاری برای ۸۴.۳۴ میلیون نفر جمعیت این کشور همچنان بالا است و ۱۲.۱٪ تخمین زده شده است. با این حال، رشد اشتغال در بخش‌های ساخت و ساز و کشاورزی ترکیه گزارش شده است. عمده صادرات ترکیه وسایل نقلیه و قطعات خودرو است که در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵.۴ میلیارد پوند درآمد داشته است. آنکارا به عنوان پایتخت و استانبول به عنوان مرکز اشتغال و روابط بین‌الملل این کشور، نقاط کانونی تجارت ترکیه هستند.

به‌عنوان یک کارگر خارجی، به دلیل محدودیت‌های دولتی در استخدام، برای شروع برخی مشاغل در ترکیه به سختی تحت فشار خواهید بود. اشتغال در زمینه‌های حقوقی، پزشکی و معدنی برای متقاضیان بین‌المللی ممنوع است.

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی تدریس کنید یا وارد صنعت گردشگری شوید، خوش شانس هستید. کارگران خارجی انگلیسی زبان در این بخش‌ها محبوبیت خاصی دارند. در حالی که نیازی نیست به زبان ترکی تسلط داشته باشید، برای موفقیت در کار خود حداقل باید یک زبان بین المللی را به خوبی درک کنید. هرچند هزینه زندگی در ترکیه پایین تر است، اما اکثر حقوق‌های شغلی، هزینه‌های زندگی اولیه را پوشش می‌دهند.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

قانون مهاجرت آفریقای جنوبی اصلاح و از سال ۲۰۱۴ لازم الاجرا شد. این قانون، ویزای کاری سه دسته مختلف را پیش بینی می‌کند که بر اساس آن یک فرد خارجی می‌تواند برای کار در آفریقای جنوبی درخواست داده و ویزای کار عمومی، ویزای کار مهارت‌های حیاتی و ویزای کاری انتقال درون شرکتی را دریافت کند.

ویزای کاری عمومی

این ویزای کاری بر اساس پیشنهاد کار از یک کارفرمای احتمالی در آفریقای جنوبی است. کارفرما باید برای دریافت گواهینامه به وزارت کار (DOL-Development Of Labour) درخواست دهد و DHA نیز به طور مستقیم تأیید می‌کند که آیا نامزدهای واجد شرایطی از آفریقای جنوبی برای این موقعیت وجود دارد یا خیر و اینکه متقاضی خارجی دارای مهارت‌ها و صلاحیت‌های لازم برای موقعیت پیشنهادی هست یا نه.

هنگامی که DOL مأموریت خود را به پایان رساند و گواهینامه خود را (مثبت یا منفی) به DHA منتقل کرد، متقاضی درخواست ویزا را ارسال می‌کند. DHA یک درخواست عمومی ویزای کار را تأیید یا رد می‌کند، بسته به انطباق آن با طرح قانونی، DOL یک گواهی مثبت صادر می‌شود.

ویزای کار، مهارت‌های حیاتی

ویزای کار مهارت‌های حیاتی ممکن است برای یک خارجی بر اساس مدارک تحصیلی و یا تجربیات حرفه‌ای حداکثر تا ۵ سال در صورتی که درخواست توسط یک قرار داد کار پشتیبانی شود یا برای ۱ سال در صورت عدم وجود ویزای کار صادر شود. قرارداد حمایتی کار مهارت‌هایی که از نظر مهاجرت به آفریقای جنوبی حیاتی هستند، در فهرست مهارت‌های حیاتی که در روزنامه دولتی منتشر شده، لیست شده‌اند. هر مهارت به طور خاص برای یک بخش شغلی حیاتی فهرست شده است. این بخش نه تنها با توجه به الزامات خاص از جمله سازمان حرفه‌ای شناخته شده، بلکه با شغل حمایتی که باید در آن بخش خاص باشد نیز مرتبط است.

ویزای کاری انتقال درون شرکتی

ویزای کاری انتقال درون شرکتی برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که بتوانند ثابت کنند حداقل به مدت ۶ ماه در یک نهاد خارجی مشغول به کار بوده و بر اساس شغل خارجی خود، مستقر شده‌اند. ویزای کاری درون شرکتی به دارنده آن اجازه نمی‌دهد تا وضعیت خود را از داخل آفریقای جنوبی تغییر دهد. ویزا برای ۴ سال صادر می‌شود و از داخل آفریقای جنوبی قابل تمدید نیست. داشتن ویزای کار برای دارنده آن هیچگونه حقوقی در زمینه درخواست اقامت دائم در آفریقای جنوبی ایجاد نمی‌کند.

اخذ ویزای کاری به کانادا

مجوزهای کار در کانادا و ویزای کاری کانادا تحت برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا صادر می‌شود، که دارای چهار بخش است:

 • کارگران با مهارت بالا
 • کارگران با مهارت پایین
 • برنامه مراقبتی مستقر
 • برنامه کارگران فصلی کشاورزی

مجوز کار کانادا به دو بخش تقسیم می‌شود که شامل (Open Work Permits) که از طریق آن متقاضی می‌تواند برای هر کارفرمایی کار کند و (Employer-Specific Work Permits) که به متقاضی اجازه می‌دهد فقط برای یک کارفرما کار کند.

اخذ ویزای کاری به کانادا

قبل از درخواست مجوز کار، لازم است که یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. اگر چه در برخی موارد می‌توانید بدون پیشنهاد شغلی، برای مجوز کار اقدام کنید. برای اینکه بتوانید برای مجوز کار در کانادا درخواست دهید، باید برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) از ESDC (استخدام و توسعه اجتماعی کانادا) درخواست دهید؛ زیرا این روش بیشترین استفاده را دارد.

سپس این وظیفه کارفرمای کانادایی خواهد بود که تلاش‌های استخدام داخلی را انجام دهد و موافقت کند که هیچ یک از ساکنان یا شهروندان دائم کانادا واجد شرایط موقعیت مورد نظر نیستند. پس از اینکه LMIA مثبت برای متقاضی صادر شد، می‌تواند برای درخواست مجوز کار اقدام کند.

کار کردن در فیلیپین

در فیلیپین استخدام قانونی یک خارجی برای مدت بیش از شش ماه مستلزم مجوز اشتغال خارجی (AEP) است. که توسط وزارت کار و اشتغال صادر می‌شود. مجوز کار ویژه (SWP) صادر شده توسط اداره مهاجرت برای خارجیانی که قصد کار در این کشور را برای مدت کمتر از شش ماه دارند، مورد نیاز است.

ویزای کاری چین

چین با اقتصاد پررونق خود چیزهای زیادی برای ارائه به فارغ التحصیلان جاه طلبی دارد که به دنبال یک چالش جدید هستند. رشد اقتصاد چین سریع بوده است و این کشور در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ جهان (پس از ایالات متحده آمریکا) است. در حالی که نرخ رشد اقتصادی در سال‌های اخیر کاهش یافته چشم انداز شغلی خوبی داشته است.

در حالی که این کشور ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت را در خود جای داده است، مردم آن در مقایسه از هزینه زندگی نسبتا پایینی برخوردار هستند. در مقابل شهرهای بزرگی مانند شانگهای و پایتخت پکن به طور شگفت انگیزی گران تر هستند.

مشاغل در کشور چین

هنگامی که به دنبال مشاغل انگلیسی زبان هستید، این مشاغل بیشتر در شهرهایی مانند پکن و شانگهای که مراکز تجاری و صنعتی کشور هستند خواهند بود. بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی دفتر مرکزی آسیایی خود را در یکی از مناطق ساحل شرقی، هنگ کنگ، گوانگژو، شنژن و تیانجین مستقر می‌کنند.

اکثر کارگران مهاجر در چین در شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی شغل پیدا می‌کنند. هرچند فرصت‌هایی برای کار در شرکت‌های چینی وجود دارد، اما معمولا برای آن به دانش زبان ماندارین نیاز دارند.
صنایع عمده در چین عبارتند از:

 • مواد شیمیایی
 • محصولات مصرفی
 • فرآوری مواد غذایی
 • ماشین سازی
 • معدن
 • فن آوری
 • منسوجات و حمل و نقل

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص مراحل و اخذ ویزای کاری داشتید می‌توانید با مشاوران موسسه شینو در تماس باشید.

در استان کبک بله، اما بقیه استان‌ها داشتن دانش زبان فرانسوی یک امتیاز بسیار موثر می‌باشد.

بله، البته شرایط استثنایی ممکن است وجود داشته باشد. برای مثال برنامه نویسان که به اقتضای کارشان نیاز به آشنایی با زبان آلمانی ندارند.

خیر، جهت اثبات داشتن دانش زبان ملزم به اخذ مدرک و درج در پرونده هستید.