اگر قصد تحصیل و یا کار در آلمان را دارید قطعا اسم ویزامتریک به گوشتان خورده است. تقاضا برای ویزای المان بسیار بالا می‌باشد و از این رو رسیدگی به امور ویزا توسط سفارت بسیار دشوار است. برای همین سفارت آلمان در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ با شرکت ویزامتریک قراردادی بست که امور ویزا را انجام دهد و تسهیل بخشد. زمان دریافت مدارک تا برگشت پاسپورت به ویزامتریک سه هفته طول می‌کشد.

همچنین تایید و تصدیق مدارک (لگالایز المان) نیز به ویزامتریک سپرده شده است. در وقع اگر قبلا برای اخذ ویزای آلمان موظف به رجوع به سفارت آلمان بودید، اکنون باید به ویزامتریک مراجعه نمایید. ویزامتریک مانند یک واسطه بین متقاضی و سفارت المان عمل می‌کند.

برای اخذ وقت سفارت المان باید به سایت ویزا متریک رجوع کنید و حساب کاربری باز کرده، مبلغی پرداخت کنید و وقت خود را رزرو کنید. ویزامتریک خدمات خود را به دو صورت معمولی و ویژه ارائه می‌کند. خدمات وی آی‌پی (ویژه) در حالتی است که مشتری تقاضای خدمات انحصاری دارد و این خدمات دارای هزینه مازاد می‌باشد. دراین حالت علاوه بر هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید باید هفتاد و پنج یورو جهت هزینه وی ‌آی پی نیز پرداخت نمایید.

برای ورود به سایت ویزامتریک روی عکس کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز:
مدارک مورد نیاز هر یک از ویزاهای المان متفاوت می‌باشد و در سایت ویزامتریک در بخش مدارک مورد نیاز می‌توانید لیست کامل، دقیق و به روزرسانی شده را مشاهده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *