جدول مطالب

چرا مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا فرآیندی است که طی آن افراد به منظور اقامت به کانادا مهاجرت می‌کنند و اکثریت آنها شهروند کانادا می‌شوند. از سال ۲۰۱۹، کانادا به هشتمین کشور مهاجر پذیر جهان مبدل شد. این در حالی است که متولدین خارج از این کشور حدود یک پنجم (۲۱٪ در سال ۲۰۱۹) جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند که یکی از بالاترین نسبت‌ها برای کشورهای صنعتی غربی است.

کانادا دومین کشور بزرگ جهان و دارای یک حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال با یک پادشاهی مشروطه است. از برخی جهات، کانادا چندین کشور در یک کشور است. نوادگان مهاجران بریتانیایی و فرانسوی حدود نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند. پس از آنها سایر مهاجران اروپایی و آسیایی قرار گرفتند.

بسیاری از بومیان کانادا در سرزمین‌های سنتی خود زندگی می‌کنند و بسیاری دیگر به شهرهای سراسر کانادا نقل مکان کرده‌اند. دریاچه‌ها و رودخانه‌های این کشور که حدود ۲۰ درصد از کل آب شیرین کره زمین را در خود جای داده‌اند میزبان ماهی‌هایی مانند قزل آلا و سالمون هستند.

شهرهای مهم کانادا عبارتند از تورنتو، ونکوور، کبک، مونترال، کلگری، سینت جان، وینیپگ، رجاینا و ویکتوریا و البته اتاوا که در کنار سایر شهرها مهم این کشور با ۱۰ استان و ۳ قلمرو در سرتاسر این منطقه از آمریکای شمالی قرار گرفته‌اند. زبان‌های رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی می‌باشند که در بیشتر استان‌های آن انگلیسی صحبت می‌شود.

در قوانین کنونی کانادا، مهاجران با چهار دسته متمایز می‌شوند:

 • خانواده: افراد نزدیک به یک یا چند مقیم کانادا که در کانادا زندگی می‌کنند
 • اقتصادی: کارگران ماهر، مراقبین، یا افراد تجاری
 • شخص یا پناهنده محافظت شده: افرادی که از آزار، شکنجه، و یا مجازات ظالمانه و غیرعادی می‌گریزند.
 • بشردوستانه یا غیر: افرادی که به دلایل بشر دوستانه یا دلسوزانه به عنوان مهاجر پذیرفته شده‌اند.

پس از استقلال کانادا در سال ۱۸۶۷، مهاجرت به کانادا نقش مهمی در کمک به توسعه بخش‌های وسیعی از این سرزمین ایفا کرد. در این دوره، دولت کانادا از کمپین‌های اطلاع رسانی و کارآموزی برای تشویق اسکان در مناطق روستایی حمایت می‌کرد. با این حال، این رویه در درجه اول فقط برای کسانی است که دارای پیشینه اروپایی و مسیحی هستند، در حالی که دیگران به ویژه مهاجران بودایی، شینتو، سیک، مسلمان، و یهودی و همچنین فقرا، بیماران و معلولان کمتر مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

پس از سال ۱۹۴۷، در دوره پس از جنگ جهانی دوم، قانون و سیاست مهاجرت داخلی کانادا تغییرات قابل توجهی را به ویژه با قانون مهاجرت ۱۹۷۶ و قانون فعلی مهاجرت و حفاظت از پناهندگان (IRPA) از سال ۲۰۰۲ پشت سر گذاشت.

مهاجرت به کانادا در پنج مرحله رخ داد. موج اول مهاجرت به کانادا مربوط به پیش از ۱۸۱۵ میلادی است که شامل تنوعی از مهاجران بریتانیایی (نزدیک به ۵۰ هزار نفر)، آمریکایی (نزدیک به ۳۰ هزار نفر) و اسکاتلندی در برهه‌های مختلف بوده است. موج دوم مربوط به ۱۸۱۵-۵۰ میلادی است که به مهاجرت بزرگ کانادا معروف است. در این سال‌ها جمعیتی بالغ بر ۸۰۰۰۰۰ نفر بود که ۶۰ درصد آنها انگلیسی (انگلیسی و اسکاتلندی) بقیه اکثرا ایرلندی بودند که وارد کانادا شدند.

مهاجرت بزرگ در سال ۱۸۱۲ مهاجران را تشویق کرد تا در کانادا مستقر شوند. این جابجایی مردم، جمعیت کانادا را از حدود ۵۰۰ هزار نفر در سال ۱۸۱۲ به ۲.۵ میلیون نفر در سال ۱۸۵۱ افزایش داد. موج سوم مهاجرت به کانادا، بیشتر از اروپا بود و قبل از جنگ جهانی اول بین سال های ۱۹۱۱ تا ۱۹۱۳  با بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر در سال ۱۹۱۲ که بسیاری از آنها از اروپای شرقی یا جنوبی بودند، به اوج خود رسید. موج چهارم پس از جنگ جهانی دوم از اروپا آمد و در سال ۱۹۵۷ به ۲۸۲ هزار نفر رسید.

از سال ۱۹۶۷ و پس از عدم تمایل ساکنین کانادا به اشتغال در مشاغل سطح پایین در شرایط اقتصادی آن زمان، دولت کانادا سیستمی را برای مهاجرت به کانادا معرفی کرد که متقاضیان آشنا به زبان انگلیسی یا فرانسه در الویت جذب بودند. از آن زمان به بعد، کانادا شروع به تبدیل شدن به کشوری چند قومیتی با عناصر اروپایی غیرانگلیسی یا غیر فرانسوی کرد. موج پنجم مهاجرت به کانادا که از سال ۱۹۷۰ شروع شد، عمدتا از کشورهای در حال توسعه بوده است.

این اتفاق از سال ۱۹۷۶ و در پی بازنگری قانون مهاجرت به عنوان سیاست اصلی دولت شدت گرفت و تا کنون نیز ادامه دارد.

در ۲۰ فوریه ۱۹۷۸، کانادا و کبک توافقنامه مهاجرتی را امضا کردند که به دولت کبک اجازه می‌دهد تا به طور مستقل مهاجران خود را انتخاب کند. هرچند که تأیید نهایی همچنان توسط دولت کانادا صادر می‌گردد.

قوانین مهاجرتی کانادا و کبک در تمام سال های اخیر همواره تحت تاثیر تغییرات متعدد بوده است. جالب است بدانیدد که در سال ۲۰۱۶ از هر ۵ کانادایی یک نفر خارج از کانادا متولد شده بود و در سال ۲۰۱۹ جمعیت مهاجران با رشد ۶.۲ درصدی به ۳۴۱۱۸۰ نفر رسید.

مهاجرت به کانادا

سیستم آموزشی کشور کانادا

تحصیل در کانادا اولویت بسیار بالایی برای دولت کانادا است. این کشور دارای سیستم دولتی آموزش عمومی است که توسط دولت‌های فدرال، استانی و محلی ارائه، تامین مالی و اداره می‌شود. به علاوه، صلاحیت نظام آموزش عمومی و همچنین برنامه درسی آن توسط هر استان نظارت می‌شود. تحصیل تا سن ۱۶ سالگی در هر استان کانادا اجباری است، به جز انتاریو و نیوبرانزویک که سن اجباری در آنها ۱۸ سال است. از نظر میزان تحصیلات، حدود ۹۰ درصد از کل کانادایی‌ها دارای حداقل دیپلم دبیرستان هستند و از هر هفت نفر، یک نفر دارای مدرک دانشگاهی است.

پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا

ادامه تحصیل در کنار مهاجرت، کار، توریسم و تعدادی عناوین دیگر یکی از راه‌های ورود به کاناداست که به دلیل اجازه کار پس از تحصیل و امکان اخذ شهروندی کانادا از طریق همین سابقه کار به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا شناخته می‌شود. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن، از یک موسسه آموزشی کانادایی پذیرش تحصیلی دریافت کنند و برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. همچنین می‌توانند پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار شوند.
در ادامه برخی دیگر از روش‌های مهاجرت عنوان می‌شود.

 • اکسپرس اینتری کانادا

این برنامه به مهاجران اجازه می‌دهد تا به عنوان یک کارگر ماهر از طریق اکسپرس اینتری در کانادا زندگی و کار کنند. سیستم جدید به اداره شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC) اجازه می‌دهد تا به طور فعال مهاجرانی را که ماهر هستند و یا دارای شرایط مربوطه هستند را ارزیابی، استخدام و انتخاب کند.

برای شرکت در این برنامه مهاجرتی باید امتیازات شما به حد مناسب برسد. امتیاز شما بر اساس عواملی مانند سن، شغل، تحصیلات، سطح زبان و… سنجیده می‌شود. برنامه اکسپرس انتری همچنین به استان‌ها و مناطق مجزا اجازه می‌دهد تا از این سیستم برای استخدام نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه‌های نامزد استانی استفاده کنند تا خواسته‌های بازار کار برآورده شود.

 • حمایت خانواده

حمایت از بستگان خود از جمله همسر، شریک زندگی، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و دیگران برای مهاجرت. اتحاد مجدد خانواده سنگ بنای سیاست مهاجرت به کانادا است. خانواده‌ها در کانادا می‌توانند از بستگان خود حمایت مالی کنند تا به طور دائم به کانادا بیایند. برای اینکه واجد شرایط حمایت مالی از بستگان خود باشید، باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید. همچنین افرادی که می‌توانید اسپانسر شوید عبارتند از: همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال شما (در این مورد استثناهایی وجود دارد).

مهاجرت به کانادا و حمایت خانواده
مهاجرت به کانادا
 • سرمایه گذاری

این روش مهاجرت به کانادا برای افرادی است که دارای ارزش خالص بالایی هستند و کسب‌ و کارهایی را در خارج از کشور دارند یا مدیریت می‌کنند. با اجازه دادن به تجار با تجربه برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا، آنها به رشد و شکوفایی کلی کانادا کمک می‌کنند. اساسا دو برنامه سرمایه گذار در کانادا وجود دارد (برنامه سرمایه گذار فدرال و برنامه کبک)؛ هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم آن است که متقاضیان دارای ارزش خالص بالایی باشند و سرمایه گذاری زیادی در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده برای یک دوره ۵ ساله انجام دهند.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای کاری کانادا را دریافت می‌کنند، برای ویزای کار اقدام می‌کنند و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می‌کنند.

 • کارگران ماهر منتخب کبک

مهاجرت به استان کبک به عنوان یک کارگر ماهر

 • مهاجرت به استان‌های آتلانتیک

مهاجرت به کانادا با فارغ التحصیلی از مدرسه و دانشگاه یا کار در نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و یا نیوفاندلند و لابرادور. برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (AIP) برای استخدام افراد تازه وارد در استان‌های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور کار می‌کند. این استان‌ها می‌توانند با مهاجرانی که واجد شرایط کار هستند، شکاف کار را پر کنند.

 • استارت آپ کانادا

مهاجرت به کانادا با راه اندازی کسب و کار و ایجاد شغل

 • خویش فرما

مهاجرت به عنوان یک فرد خود اشتغال در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی

 • اقامت دائم کارکنان مراقبت‌های بهداشتی

مهاجرت به کانادا از طریق یک فرآیند جدید درخواست برای متقاضیان پناهندگی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی در طول همه گیری کرونا (COVID-19) کار می‌کنند، مهاجرت کنید.

 • پناهندگی در کانادا

افراد می‌توانند در کانادا در بندر ورودی یا در اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست پناهندگی بدهند. آنها باید نشان دهند که چرا نمی‌توانند به کشور خود بازگردند.

مهاجرت استانی کشور کانادا

این نوع مهاجرت از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌باشد. دولت کانادا در راستای جذب هرچه بیشتر متقاضیان مهاجرت به این کشور برنامه مهاجرت استانی را طراحی کرده تا فرصت بیشتری برای علاقه مندان به مهاجرت به این کشور فراهم گردد. این برنامه برای افرادی مناسب است که:

 • دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص
 • کسانی که می‌خواهند در آن استان زندگی کنند
 • کسانی که می‌خواهند ساکن کانادا شوند

هر استان و منطقه روش‌ها (برنامه‌های مهاجرتی که گروه‌های خاصی را هدف قرار می‌دهند) و الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، یک برنامه استانی ممکن است دانش آموزان و دانشجویان، تاجران، کارگران ماهر و یا کارگران نیمه ماهر را مد نظر قرار دهد.

حمایت خانواده برای مهاجرت به کانادا
پناهندگی و مهاجرت به کانادا

مهاجرت استانی به دو صورت مبتنی بر کاغذ و آنلاین انجام می‌شود. در هر کدام از این روش‌ها فرآیند خاص خودش را دارد. در هر دو صورت شما باید شرایط واجد شرایط بودن استان یا منطقه را داشته باشید و یک پروفایل اکسپرس اینتری ساخته و نشان دهید که حداقل معیارهای اکسپرس انتری جهت واجد شرایط بودن برای یکی از برنامه‌های مهاجرتی که پوشش می‌دهد را دارید.

استان‌های کشور کانادا

مهاجرت به کانادا یک هدف عالی است. در کشوری که با مساحت تقریبی ۱۰ میلیون کیلومتر مربع در رتبه دوم جهان قرار دارد، تصمیم گیری دقیق برای انتخاب منطقه می‌تواند دشوار باشد. برای انتخاب بهترین شهر برای خود و خانواده، در نظر گرفتن زبان‌هایی که در استان صحبت می‌کنند و آینده شغلی در زمینه تخصص شما مفید است. البته هنگام انتخاب شهری برای شروع جدید خود، علایق شخصی، و کیفیت زندگی خود را فراموش نکنید.

 • انتاریو (کانادای بالا)

بیش از یک سوم جمعیت کانادا در این استان زندگی می‌کنند. تورنتو یک مرکز مالی مهم است که جاذبه‌های دیدنی زیادی دارد. اتاوا در قسمت شرقی استان، در مرز بین کبک و انتاریو واقع شده است. پایتخت کانادا، هر ساله میلیون‌ها بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. کانادا به زبان‌های رسمی انگلیسی و فرانسوی شهرت دارد، اما زبان‌های زیادی را در سراسر انتاریو می‌شنوید.

بیش از ۷۰ هزار تن از ساکنان استان انتاریو دارای تباری ایرانی هستند که عمدتا در شمال شهر تورنتو (یورک شمالی و ریچموندهیل) سکونت دارند. (مجید جوهری) و (علی احساسی) دو نماینده از حوزه‌های ریچموند هیل و ویلودیل (استان انتاریو)، اولین ایرانی‌هایی بودند که به «پارلمان سطح فدرال» کانادا ورود یافتند.

میانگین درآمد در این قطب صنعتی کانادا بالاترین مقدار نسبت به سایر استان‌های کاناداست. نیروگاه هسته‌ای براوس، دومین نیروگاه بزرگ هسته‌ای جهان، نیروگاه هسته‌ای دارلینگتون و نیروگاه هسته‌ای پیکرینگ در این استان قرار دارند.

 • بریتیش کلمبیا (کلمبیای بریتانیایی)

بیریتش کلمبیا با بیش از ۶۰۰ پارک، به عنوان استان سبز شناخته می‌شود. مرکز آن ویکتوریا و ونکوور بزرگترین شهر آن است. بیش از ۴۰ درصد از جمعیت ۴.۶ میلیون نفری ونکوور مهاجر هستند. این استان مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی است. بسیاری از ایرانی – کانادایی‌های بریتیش کلمبیا در ونکوور بزرگ به ویژه در ونکوور شمالی، وست ونکوور و ترای سیتیز (شامل کوکیتلام، پورت کوکیتلام و پورت مودی) ساکن هستند. برخی از مقامات محلی این استان نیز ایرانی هستند.

جالب اینکه ایالت بریتیش کلمبیا در فروردین ۱۳۹۷ عید نوروز را وارد تقویم رسمی خود کرد. در چند سال اخیر نازنین افشین جم و رامونا امیری از ونکوور عنوان دختر شایسته کانادا انتخاب شده‌اند. استان بریتیش کلمبیا، بزرگترین صادرکننده الوار و محصولات چوب در کانادا است. صادرات الوار در کنار فیلم‌سازی و شیلات یکی از سه صنعت اصلی بریتیش کلمبیا است. گردشگری یکی دیگر از منابع اصلی درآمد این استان است. این استان محل خوبی جهت پیدا کردن کار است. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در بریتیش کلمبیا به پایین‌ترین سطح خود در ۳۰ سال گذشته (۴.۵ درصد) رسیده‌است، چشم انداز اشتغال بیشتری نسبت به انتاریو برای آن متصور هستند.

 • کبک

هنگامی که صحبت از کبک می‌شود بیشتر مهاجران مونترال را برای زندگی انتخاب می‌کنند. این امر نه تنها برای فرهنگ خلاق و پویای فرانسوی، بلکه برای جذابیت‌های فرهنگی کبک می‌باشد. حدود ۳۵ درصد مهاجران کیک افراد غیر فرانسوی می‌باشند. شهر کبک، مرکز این استان، سالهاست که به لطف موزه‌های فراوان، بناهای تاریخی و چشم اندازهای زیبا و مشرف به رودخانه سنت لارنس، مهاجران را به خود جذب کرده است.

کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالبا فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. زبان انگلیسی زبان ۸٪ کبکی هاست که در بخش غربی مونترال متمرکزاند.

مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا
 • ساسکاچوان

این استان به زمین‌های حاصلخیز، منابع انرژی و کشاورزی خود معروف است. ساسکاچوان به تنهایی ۴۰٪ از زمین‌های کشاورزی کانادا را تشکیل می‌دهد. همچنین موقعیت‌های شغلی در این استان بسیار بیشتر از بریتیش کلمبیا و انتاریو می‌باشد. اقتصاد این استان همواره بر پایه کشاورزی استوار بوده است، اما معدن نیز صنعت بسیاز مهمی در این استان به شمار می‌رود، کما اینکه بزرگترین معدن پتاس جهان نیز در آن قرار دارد.

صنعت نفت و گاز نیز بخش مهمی دیگر از اقتصاد این استان را تشکیل می‌دهد. هرچند دانشگاه ساسکاچوان بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه استان می‌باشد، اما تحصیل در این استان در تمام مقاطع با کیفیت بین المللی انجام می‌گیرد. مدارس این استان به ۲۷ بخش تقسیم می‌شوند که تنها یکی از آن‌ها زبان فرانسه را به رسمیت می‌شناسد.

 • آلبرتا

اگر عاشق طبیعتگردی هستید، آلبرتا استان شماست. این استان مناظر طبیعی بسیار زیبایی دارد. همچنین به عنوان تولید کننده اصلی نفت و گاز در کانادا، وضعیت اقتصادی آن وابسته به هیدروکربن‌ها بوده و استان انرژی نامیده می‌شود. کلگری پس از ادمونتون که مرکز آن است، مهمترین شهر این استان محسوب می‌شود.

زبان دوم مردم آن چینی است و به دلیل تنوع قومیتی، از تنوع مذهبی زیادی برخوردار است. آلبرتا با توجه به توسعه پر سرعت اقتصادی خود، یکی از بهترین مکان‌ها برای کاریابی است. آلبرتا با ۳.۹ درصد، پایین ترین نرخ بیکاری در کانادا را دارد. زمانیکه این نرخ پایین بیکاری با نرخ پایین تولید جمعیت و نرخ بالای اشتغالزایی جمع زده شود، نتیجه آن تعداد بالای شغل برای مهاجران می‌باشد.

آلبرتا دارای سیستم تحصیلاتی معروف و مشهوری است، از مهد کودک تا دانشگاه و تحقیقات پیشرو جهانی در این استان انجام می‌شود. جمعیت مهاجران ایرانی مقیم آلبرتا نزدیک به ۹۰۰۰ نفر (۲۶۰۰ نفر در ادمونتون و ۵۶۰۰ نفر در کلگری) است. اکثریت ایرانیان مقیم آلبرتا در دو شهر بزرگ این استان (ادمونتون و کلگری) زندگی می‌کنند.

 • مانیتوبا

علاوه بر داشتن موزه حقوق بشر کانادا، پارک‌های سر سبز استانی و خرس قطبی در چرچیل، یک جامعه بزرگ مهاجر پیدا خواهید کرد که یکی از بزرگترین جمعیت فیلیپینی کانادا را شامل می‌شوند. در مقایسه با سایر استان‌های دارای جمعیت مهاجر بالا، هزینه زندگی در مانیتوبا بسیار کمتر است. این استان مجلس انتخابی دموکراتیک خود را دارد که در شهر مرکزی وینیپگ واقع است.

دولت فعلی استان تحت کنترل حزب دموکراتیک نو می‌باشد. بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (وینیپگ) با ۷۰۶۹۰۰ نفر جمعیت می‌باشد. براندون دومین شهر بزرگ استان است. این استان با داشتن تقریبا ۱٫۲ میلیون نفر جمعیت، پنجمین استان پرجمعیت کانادا می‌باشد. صنایع اصلی این استان معدن، تولید و کشاورزی می‌باشند. حرفه‌ی سنتی این استان ماهی‌گیری است.

زمین‌های کشاورزی زیادی از گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه در این استان وجود دارد. مهاجرت موجب شد تا این استان دارای مجموعه‌ای نادر از فرهنگ‌های مختلف باشد. چند فرهنگی بودن که سیاست کانادا محسوب می‌شود در این استان به خوبی دیده می‌شود.

 • آتلانتیک

استان‌های آتلانتیک، متشکل از چهار استان نیوبرانزویگ، نیوفوندلند و لابرادور، نووا اسکوشیا و جزیره‌ی پرنس ادوارد، با سواحل باشکوه و سواحل غنی از غذاهای دریایی، چیزی فراتر از جذابیت هستند. دولت کانادا در مواجهه با سالخوردگی جمعیت یک برنامه ویژه موقت در نظر گرفته که متقاضیان از طریق آن می‌توانند اقامت این چهار استان را اخذ کنند.

۸۵ درصد از پوشش نیوبرانزویک جنگلی است. مرکز آن فردریکتون و سنت جان بزرگترین شهر این استان است. اقتصاد این استان بر پایه منابع طبیعی و صادرات چوب است. زبان ۶۵ درصد از مردم آن انگلیسی و بقیه فرانسوی زبان هستند.

نیوفوندلند و لابرادور شرقی‌ترین استان‌ کاناداست. این استان در شمال شرق آمریکای شمالی واقع شده و با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد. مرکز استان و در عین حال بزرگ‌ترین شهر آن سینت جانز است. در زبان گفتاری مردم کانادا، هنوز هم عادتا به کل استان، نیوفاوندلند، و به منطقه غیرجزیره‌ای آن لابرادور گفته می‌شود.

نوا اسکوشیا به همراه انتاریو، کبک و نیو برانسویک، اولین استان‌هایی بودند که به کنفدراسیون کانادا پیوستند. هلیفکس مرکز این استان و مرکز اقتصادی منطقه است. اقتصاد در استان نوا اسکوشیا دارای تنوع زیادی بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به تولید، ماهیگیری و معدن اشاره کرد. تقریبا سالانه ۳۰۰۰ مهاجر وارد نوا اسکوشیا می‌شوند که انتظار می‌رود در آینده این رقم بیشتر شود.

پرنس ادوارد آیلند کی از استان‌های کانادا است که متشکل از جزیره‌ای به همین نام و چند جزیره دیگر است. مجموعه داستان آنی شرلی اثر لوسی ماد مونتگومری، در این جزیره نقل شده است. صنایع عمده در استان کشاورزی، گردشگری، ماهیگیری، و تولیدات صنعتی می‌باشد. سیب زمینی نشان دهنده بزرگترین کالاهای کشاورزی این استان به صورت وجوه دریافتی نقدی از مزرعه می‌باشد. سایر محصولات زراعتی پرورشی در جزیره پرنس ادوارد عبارتند از: سیب، توت فرنگی، زغال اخته، هویج، پیاز، گوجه فرنگی، حبوبات، و غیره.

سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا

بله، اما شانس صدور ویزا خیلی پایین خواهد بود.

خیر، به طور میانگین سالیانه ۱۵ هزار دلار کانادا هزینه تحصیل در مراکز آموزشی کانادا است.

بله. اجازه کار برای دانشجویان حداکثر ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد، اما برای همراه وی در هیچ محدودیت زمانی وجود نداشته و می‌تواند تا سقف ۴۰ ساعت در هفته (معادل یک شهروند کانادایی) کار کند.

خیر، جهت اثبات داشتن دانش زبان ملزم به اخذ مدرک و درج در پرونده هستید.