موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر در حد فاصل ارتباطات بین‌المللی با قدمتی اروپایی، مشرف به رودخانه راین، به این شهر اهمیت بسیار زیادی می‌بخشد. با توجه به تمامی این خصوصیات، شهر استراسبورگ به عنوان مرکز قانون گذاری اروپا برگزیده شده است. از جمله این مراکز می‌توان به پارلمان اروپا، مرکز مشاورت اروپایی و مرکز دادگاه حقوق بشر اروپا اشاره کرد.
استراسبورگ (Strasbourg) به لطف کلیساهای دیدنی، معماری‌های جذاب، خیابان‌های سنگ فرش و کانال‌های تماشایی، مقصدی عالی در تور فرانسه به حساب می‌آید. این شهر هفتمین شهر بزرگ فرانسه و مرکز ناحیه آلزاس است و در ناحیه (گرانت) قرار دارد. استراسبورگ در مرز شرقی فرانسه با آلمان قرار گرفته است و کوه‌های (Vosges) در ۲۰ کیلومتری غرب شهر و جنگل سیاه (Black Forest) در ۲۵ کیلومتری شرق آن قرار دارد. قابل ذکر است که فاصله این شهر با شرق پاریس، حدود ۴۰۰ کیلومتر است.

این شهر قریب به ۴۸۰۰۰ دانشجو دارد، که ۳۹۰۰۰ تن از آنها در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه لویی پاستور با دانشکده‌های علوم و علوم پزشکی، دانشکده مارک بلوک با دانشکده‌های ادبیات و زبان‌شناسی و دانشگاه روبرت شومن با دانشکده‌های حقوق و حسابرسی. همچنین مدارس بزرگ فرانسه در شعباتی دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *