برنامه استارتاپ کانادا برای کارآفرینان مهاجری است که توانایی و مهارت راه اندازی کسب و کار  جدید  نو آورانه و اشتغال زا  در کانادا را داشته باشند و از این طریق رشد اقتصادی را تحریک می کنند. دارای چهار شرط  اولیه میباشد:

1. متقاضی دارای کسب و کار واجد شرایط باشد.

2. سطح زبان مورد نظر (انگلیسی یا فرانسوی) را داشته باشد.

3پول کافی برای زندگی بمدت یکسال در کانادا را داشته باشد.

4دارای نامه تاییدیه از یک سازمان سرمایه گذار تعیین شده باشد.

دولت کانادا به مهاجران دارندهٔ ویزای استارتاپ کمک مالی نمی‌کند. شما باید نشان بدهید سرمایهٔ کافی برای تأمین هزینهٔ خود و وابستگان‌تان را پس از ورود به کانادا دارید. این مقدار پول بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. هم‌اکنون این رقم برای خانواده‌های یک، دو و سه‌نفره به‌ترتیب حدود ۱۳ هزار، ۱۶ هزار و ۱۹ هزار دلار کاناداست.

در این برنامه حداکثر 1200 امتیاز وجود خواهد داشت که 500 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی متاهل باشد 460 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و 40 امتیاز به فاکتورهای همسر او تعلق می گیرد.

جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (مجرد): (500 امتیاز)

سن:
حداکثر 110 امتیاز فرد می تواند کسب کند.  بیشترین امتیاز به سن 20تا29 تعلق می گیرد.متقاضیانی که کمتر از 18 و بیش از 44 سال سن داشته باشند امتیازی را کسب نخواهند کرد.
 
تحصیلات:
حداکثر 150 امتیاز به نوع مدرک و سطح آن تعلق می گیرد.
 
دانش زبان (زبان اول)
حداکثر 136 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 34 امتیاز و مجموعا 136 امتیاز کسب کنید.در بعضی موارد نیاز به CLB 7 به بالا دارید.
 
دانش زبان (زبان دوم)
حداکثر 24 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 6 امتیاز و مجموعا 24 امتیاز کسب کنید.
 
تجربه کار در کانادا:
حداکثر 80 امتیاز براساس تعداد سال های کارکرد شما در کانادا تعلق می گیرد. این امتیاز بر مبنای حرفه شما براساس کد های NOC میباشد.


 
جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (متاهل): (500 امتیاز)

سن:
حداکثر 100 امتیاز فرد می تواند کسب کند.  بیشترین امتیاز به سن 20تا29 تعلق می گیرد. متقاضیانی که کمتر از 18 و بیش از 44 سال سن داشته باشند امتیازی را کسب نخواهند کرد.
 
تحصیلات:
حداکثر 140 امتیاز به نوع مدرک و سطح آن تعلق می گیرد.همچنین 10 امتیاز نسبت به سطح تحصیلات همسر دریافت می کنید.
 
دانش زبان (زبان اول)
حداکثر 128 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 32 امتیاز و مجموعا 128 امتیاز کسب کنید.همچنین 20 امتیاز نسبت به دانش زبان همسر شما در انگلیسی یا فرانسه محاسبه می شود که برای هر مهارت 5 امتیاز خواهید داشت.در بعضی موارد نیاز به CLB5 به بالا دارید
 
دانش زبان (زبان دوم)
حداکثر 20 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 5 امتیاز و مجموعا 20 امتیاز کسب کنید.
 
تجربه کار در کانادا:
حداکثر 70 امتیاز براساس تعداد سال های کارکرد شما در کانادا تعلق می گیرد. این امتیاز بر مبنای حرفه شما براساس کد های NOC میباشد.همچنین همسر شما نیز از این بخش 10 امتیاز کسب می کند اگر سابقه کار در کانادا داشته باشد.
 
 فاکتورهای مهارتی:
براساس سیستم CRS از این بخش 500 امتیاز کسب می کنید. این 500 امتیاز از 5 بخش کسب خواهد شد. و حداکثر 50 امتیاز.5بخش به شرح زیر هستند:
–          تحصیلات + دانش زبان
–          سابقه کار کانادایی+تحصیلات
–          دانش زبان+تجربه کار خارجی
–          تجربه کار کانادایی+تجربه کار خارجی
–          مدارک فنی (برای مشاغل حرفه ای)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *