اگر به فکر مهاجرت هستید، حتما اسم این آزمون یا (GRE) به گوشتان خورده است چرا که در بعضی رشته‌ها برای تحصیل و یا برای بعضی از موقعیت‌های کاری لازم می‌باشد. این آزمون یک فیلتر ورود به تحصیلات تکمیلی است که از معیارهای سنجش دانشجویان می‌باشد. (جی آر ای GRE) در ایران نیز برگزار می‌شود و برای متقاضیان در دسترس می‌باشد که شامل بخش ریاضیات، درک زبانی و نوشتاری تحلیلی می‌باشد.
آزمون جنرال در تمام ماه‌های سال برگزار می‌شود. GRE معمولا برای تحصیلات تکمیلی در رشته‌های بازرگانی و یا مدیریت لازم می‌باشد.

آزمون GRE Subject

این آزمون از دروس تخصصی رشته‌هایی مانند زیست، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی و فیزیک تشکیل می‌شود. اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته‌ها را دارید و نتیجه این آزمون جز مدارک مورد نیاز دانشگاه مورنظرتان است، باید در آن شرکت کنید. این آزمون تنها به صورت کتبی برگزار شده و خبری از سوالات اینترنتی در آن نیست؛ ۱۰۰ سوال ۵ گزینه‌ای که برخلاف آزمون GRE General، دارای نمره منفی نیز می‌باشند. این آزمون فقط در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌شود.
توجه داشته باشید که آزمون جی ار ای GRE، در ۹ مرکز در ایران برگزار می‌شود و هزینه آن ۲۰۵ دلار آمریکا است. نتیجه این آزمون معمولا حدود ۱۵ روز بعد از برگزاری اعلام می‌گردد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *