آزمون GMAT یا (Graduate Management Admission Test) به‌معنای آزمونی برای سنجش مهارت‌های شفاهی، کمی و قدرت تحلیلی افراد است و برای افرادی است که متقاضی ادامه تحصیل در رشته‌های اقتصاد، مالی، حسابداری و… هستند. اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا، کانادا و یا اروپا را دارید ممکن است به این آزمون نیاز داشته باشید و یا پوینت مثبتی برای شما به حساب بیاید. این ازمون از جمله آزمون‌های بسیار معتبری است که حتی در تعیین شایستگی شما برای دریافت بورسیه نیز تأثیر گذار است.

آزمون از بخش‌های ارزشیابی نگارش تحلیلی، استدلال یک پارچه، تفسیر بصری، تحلیل دو قسمتی، تحلیل جدول و استدلال چند منبعی تشکیل شده است. سایت رسمی آزمون یک نرم‌افزار رایگان را جهت آمادگی برای شرکت در آزمون، در اختیار متقاضیانی قرار می‌دهد.

تنها کسانی واجد شرکت در این آزمون هستند که دارای حداقل لیسانس و سطح متوسط زبان انگلیسی باشند. افراد زیر ۲۱ سال قادر به شرکت در این آزمون نمی‌باشند. نمره دهی این آن از ۲۰۰ تا ۸۰۰ نمره میباشد که نمره قبولی بالای ۷۰۰ است.

برای ثبت نام در امتحان جی‌مت باید به سایت رسمی mba.com بروید و اکانت شخصی بسازید. چندین سالی می‌شود که این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و بخش کاغذی آن حذف گردیده است. این آزمون پنج بار در سال برگزار شده و هر فرد تنها ۸ بار می‌تواند در این آزمون شرکت نماید. هزینه‌های آن نیز بسته به نوع آزمون ۲۵۰ دلار می‌باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *